Křečové žíly na nohou ošetřujeme lidovými metodami

zdravé nohy po léčbě křečových žil

Křečové žíly jsou běžným onemocněním, při kterém se žíly nohou prodlužují a rozšiřují a jejich stěny se ztenčují, objevují se „uzly" a „hvězdy". Onemocnění se obvykle vyvíjí po 30-35 letech a častěji postihuje lidi se sedavým životním stylem.

Změny, ke kterým dochází u cév s křečovými žilami, jsou nevratné. Je však docela možné zmírnit příznaky a projevy tohoto nepříjemného stavu. Je docela možné léčit křečové žíly na nohou lidovými prostředky, o tom budeme podrobně hovořit, ale nejprve se dozvíme o příznacích a příčině onemocnění.

Příčiny křečových žil

Dědičnost ovlivňuje vzhled křečových žil. Pokud někdo v rodokmenu trpěl touto chorobou, jsou ohroženi potomci.

Těhotenství a užívání antikoncepce jsou také faktory ve výskytu křečových žil. Ženy, v jejichž rodině byl někdo nemocný, by měly užívat hormonální léky s extrémní opatrností.

Nedostatek fyzické aktivity a obezita zvyšují tlak uvnitř žil a vedou k křečovým žilám.

Důležité!Je snazší zabránit rozvoji nemoci, než ji později vyléčit. Neměl by být zanedbáván prevence.

Příznaky a účinky

Neatraktivní vzhled končetin pokrytých sítí oteklých cév a „hvězd" není nejnepříjemnějším a nejnebezpečnějším příznakem křečových žil.

křečová žíla na noze

Prvním příznakem onemocnění je silné otoky nohou, pocit těžkosti, obvykle na konci dne. To je zvlášť patrné, pokud je člověk zaneprázdněn dlouhodobou prací. Tento příznak zmizí při spánku nebo při sportu.

V další fázi začínají noční křeče v nohou. Tehdy se cévy stanou viditelnými. Pokud nezačnete urgentně léčit křečové žíly, může se objevit ekzém.

Prevence křečových žil

Prevence onemocnění je mnohem snazší než často neúčinná léčba.

 1. Nejprve byste měli do své každodenní stravy zahrnout více rostlinných tuků a ryb. Obsahují užitečné prvky, které posilují krevní cévy.
 2. Zadruhé, fyzická aktivita by neměla být ignorována. Pokud neexistují žádné kontraindikace, plavání, běh, jízda na kole vám pomohou posílit nohy a vyhnout se obezitě.
 3. Je užitečné masírovat nohy, někdy udělat kontrastní sprchu.

Profesionální metody léčby

Pokud se objeví příznaky křečových žil, měli byste se poradit s phlebologem, jedná se o lékaře, který léčí onemocnění. Poradí následujícími způsoby:

fotografie před a po léčbě křečových žil
 • Skleroterapie.Podstatou této metody je vstřikování speciálních látek, které obnovují poškozené stěny cév.
 • Laserová terapie.Akce je podobná jako u skleroterapie, laser je určen k posílení oslabených cév.
 • Chirurgické odstranění žil.Venektomie nepoškozuje tělo, v pokročilých případech je to jediný způsob, který člověku skutečně usnadní život.
 • Pijavice na křečové žíly.Hirudoterapie je velmi neobvyklá a odpudivá metoda léčby. Hirudoterapeuti však tvrdí, že je to docela efektivní.

Kterákoli z vybraných metod je obvykle kombinována s lehkou fyzickou aktivitou a nošením speciálního kompresního prádla pro křečové žíly.

Lidové léky na křečové žíly

Léčba křečových žil doma s lidovými léky je stále populární, a to navzdory skutečnosti, že moderní metody profesionálních lékařů rychle dávají pozitivní výsledky.

Lidové léky na léčbu pomohou v počátečních stádiích onemocnění, dokud nebudou žíly tak silně zasaženy, že je nutný chirurgický zákrok.

Jablečný ocet

Obyčejný jablečný ocet na křečové žíly je oblíbeným domácím prostředkem. Obsahuje mnoho vitamínů a živin, které posilují krevní cévy, zmírňují otoky a zlepšují práci celého oběhového systému. Pro ošetření by měl být jablečný ocet zcela přirozený, bez přísad.

jablečný ocet k léčbě křečových žil

Lze vyrobit zábaly na bázi octa. K tomu je třeba jej zředit na polovinu vodou, namočit ubrousek roztokem, aplikovat na postižené oblasti a zabalit fólií. S takovým obkladem ležte asi čtyřicet minut pod teplou přikrývkou.

Důležité!Můžete jednoduše polít a otřít si nohy octovým roztokem.

Nedoporučuje se používat interně, protože látka je docela žíravá a může vést k vředům.

Ošetření citronem a medem

Med má celou řadu blahodárných vlastností. Jeho směs s různými produkty pomáhá udržovat obecný tonus těla a oběhového systému během křečových žil.

Můžete si vzít několik kusů středně velkých citronů, pár stroužků česneku a všechny tyto produkty smíchat v mixéru a poté nalijte kilogram medu a pár lžící lněného oleje. Směs skladujte na chladném místě ve skleněné nádobě. Vezměte lžíci před jídlem.

med a citron k léčbě křečových žil

Měď

Měď je neobvyklý lék na křečové žíly. Předpokládá se, že má antibakteriální vlastnosti a obnovuje zhoršenou cirkulaci. Měděné aplikátory pomáhají při zánětu kůže. Ne všechny druhy mědi jsou vhodné k léčbě, pouze některé z nich mají léčivé vlastnosti.

Hlavním indikátorem, že měď funguje, jsou nazelenalé stopy na pokožce po aplikaci. K léčbě křečových žil jsou zapotřebí mince nebo destičky z tohoto kovu. Měly by být aplikovány na bolavá místa tak, aby přilnuly k pokožce. Noste aplikátory, dokud se samy nezačne kutálet.

Mrkev

Z mrkve potřebujete vrcholy. Obsahuje hodně draslíku a vitaminu C, které posilují krevní cévy. Pro léčbu křečových žil můžete udělat odvar na základě mrkve.

 1. Na deset lžící rostliny se odeberou dva litry vroucí vody.
 2. Vařte vývar po dobu pěti minut. Před použitím filtrujte.
 3. Stačí vypít sklenici vývaru čtyřikrát denně, pro větší užitek a chuť můžete přidat med.
mrkev k léčbě křečových žil na nohou

Důležité!Způsob léčby není vhodný pro osoby s gastritidou a jinými onemocněními trávicího systému.

Léčba křečových žil s včelami

Mrtvé včely jsou shromažďovány přímo z úlů. Stejně jako ostatní včelařské produkty je i podmore užitečný při léčbě mnoha nemocí. Jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti umožňují aplikovat výběr na křečové žíly.

Nejčastěji pro léčbu křečových žil na základě podmoru dělají páru. K tomu se včely nalijí vroucí vodou, trvají na tom deset minut a vymačkají balicí gázu. Z výsledné parní ponorky je vyroben obklad. Měl by být udržován na postižených oblastech nohou, dokud úplně nevychladne.

Propolis

Propolis je častější včelařský produkt. Na jeho základě připravte účinné masti, které pomáhají při křečových žilách. Jsou buď jednoduše otřásány nohama, nebo jsou obvazovány. Tyto postupy by měly být prováděny dvakrát denně.

propolis k léčbě křečových žil na nohou

Aspirin

Aspirin nepomůže vyléčit již existující stav, ale lze jej použít ke zmírnění příznaků. Lék ředí krev, pomáhá rozpouštět krevní sraženiny. S opatrností, pokud neexistují žádné další kontraindikace, aspirin by měl být užíván půl tablety denně.

Důležité!K léčbě můžete použít masti na křečové žíly.

Solné obvazy

Tato metoda vyžaduje mořskou sůl, je mnohem užitečnější než běžná kuchyňská sůl. Solné obvazy a koupele pomohou odstranit otoky, dezinfikují a podporují obnovu tkání.

 1. K získání roztoku se správnou koncentrací soli stačí 10 gramů látky na sklenici vody.
 2. Výsledná kapalina by měla být navlhčena obvazy nebo jakýmkoli pohodlným hadříkem a aplikována na bolavá místa.
 3. Neměly by se používat komprese, protože solný roztok vyžaduje dobrý přísun vzduchu.
bolest nohou s křečovými žilami

Průběh takových obvazů trvá asi 10 dní.

Zelená rajčata

Zelená rajčata obsahují mnohem více kyselin a minerálů, které pomáhají léčit křečové žíly. Doporučuje se aplikovat plody nakrájené na polovinu na postižené oblasti a držet, dokud nezačne pocit pálení.

Důležité!Látky obsažené v nezralých rajčatech ředí krev a tonizují cévy. Procedura by měla být opakována několikrát denně po dobu 2-3 týdnů.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je vhodný k léčbě trofických vředů, když onemocnění postupuje do pokročilého stadia. Na ránu stačí vatový tampon namočený v peroxidu po dobu dvaceti minut.

Terapeutický půst

Vzhledem k tomu, že obezita je jedním z faktorů křečových žil, doporučuje se léčit ji nalačno. S touto metodou byste měli být opatrní, má velké množství kontraindikací. Není vhodný pro lidi s nedostatkem tělesné hmotnosti, onemocněním srdce a zažívacího ústrojí.

Důležité!Přísnější strava je častěji doplňkem než primární metodou.

Pokud tradiční metody nepřinášejí znatelné výsledky, onemocnění nadále postupuje, měli byste okamžitě kontaktovat phlebologa a podstoupit profesionální léčbu drogami.