Domácí léčba křečových žil

zdravé nohy po léčbě křečových žil

Křečové žíly jsou problémem mnoha žen, které vyžadují urgentní řešení. Na první pohled se zdá, že křečové žíly jsou pouze kosmetickým problémem. Ve skutečnosti je tato nemoc mnohem nebezpečnější. Vede k ucpání krevních cév, jejich roztažení a narušení krevního oběhu v celém těle. A to také ovlivňuje práci srdce. Proto je nutné léčit křečové žíly od prvních příznaků jejího výskytu. A proto je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře.

To je nutné, aby odborník mohl zjistit přesné příčiny vývoje křečových žil a předepsat vhodnou terapii. Může se také objevit domácí léčba křečových žil. Je však třeba si uvědomit, že tradiční medicína „one-on-one" nebude schopna nemoc překonat. Měly by být kombinovány s užíváním léků. Pouze v tomto případě bude možné se zbavit modrých žil a ošklivých hvězd na nohou.

Jaké léky pomáhají v boji proti této nemoci?

Léčit křečové žíly doma není tak snadné. Proto musíte okamžitě najít trpělivost a připravit se na dlouhou a pečlivou práci. Pokud mluvíme o tom, jaký druh tradiční medicíny je v tomto případě vysoce účinný, lze rozlišit následující:

  • komprimujte zelenými rajčaty;
  • použití drogy (semena a tinktury);
  • lék na koňské kaštany;
  • použití čerstvě vymačkaných šťáv;
  • užívání koňaku.

Nyní si povíme, jak tyto nástroje fungují a jak by se měly používat.

křečová žíla na noze

Komprimujte se zelenými rajčaty

Léčba křečových žil doma pomocí nezralých rajčat je jedním z nejúčinnějších způsobů boje proti této nemoci. Používají se velmi jednoduše. Brutus je zelené rajče, nakrájené na tenké plátky a nanesené na oteklé žíly a zafixované obvazem. Tento obklad by měl být proveden večer a ponechán přes noc. Délka léčby závisí na stupni projevu křečových žil a může trvat až jeden rok.

Jak zelená rajčata pomáhají bojovat s křečovými žilami? Obsahují lykopen, který je silným antioxidantem. Je to on, kdo pomáhá zvyšovat cévní tonus, zlepšovat krevní oběh a „resorpci" uzlin.

Kromě toho všeho lykopen pomáhá předcházet oxidačním procesům v krvi, ke kterým dochází v důsledku zvýšeného obsahu "špatného" cholesterolu v něm, což přispívá k výskytu aterosklerotických plaků a vaskulární okluze.

Je třeba poznamenat, že tato látka se také nachází ve velkém množství v rajčatové pastě. Proto jej lze použít také ve formě kompresí. Zralá rajčata také obsahují lykopen, ale jejich koncentrace je nižší.

Dope semena

Semena durmanu pomohou odstranit křečové žíly doma. Jak jsme již zmínili, lze z nich vyrábět tinktury a obklady. Je však třeba poznamenat, že semena Datury jsou jedovatá. Obsahují alkaloidy, které mohou vést k intoxikaci těla. Proto by měly být používány opatrně, pečlivě sledovat vaši pohodu a nepřekračovat uvedené dávky.

Chcete-li připravit léčivou tinkturu, musíte rozdrtit 100 g semen (můžete to udělat v mlýnku na kávu nebo v hromadě). Poté by měla být rozdrcená semena nalita na 0, 5 litru vodky, nalita do láhve z tmavého skla a umístěna na teplé místo po dobu 2 týdnů. Během infuze léku musí být každý den protřepáván.

Poté musí být připravená tinktura filtrována a užívána 15 kapek denně před jídlem. V případě normální reakce těla na látku by měla být jeho dávka zvýšena o 1 kapku každý den. Maximální dávka dopingové tinktury je 25 kapek denně. Průběh léčby je 1 měsíc. Poté musíte určitě udělat několik týdnů pauzu.

dope semena pro léčbu křečových žil

Je třeba poznamenat, že léčba křečových žil na nohou doma pomocí této tinktury může způsobit nepříjemné bolestivé pocity v končetinách. Nepanikařte předem. Pokud pocítíte bolest v nohou, jednoduše snižte dávku léku. Jakmile nepříjemné příznaky zmizí, mělo by se to postupně zvyšovat.

Chcete-li vytvořit kompresi, budete také potřebovat tinkturu připravenou podle výše uvedeného receptu. Zředí se v množství 20 - 30 kapek v ½ sklenici teplé vody. Ve výsledném roztoku se navlhčí gázový hadřík, aplikuje se na oteklé žíly, obalí se nahoře polyethylenem a obvazem. Tento obklad by měl být uchováván po dobu 2-3 hodin. Mělo by se to dělat každý den po dobu jednoho měsíce.

Stejně jako v předchozím případě může použití takového obkladu vyvolat bolest v nohou. V tomto případě je nutné snížit koncentraci roztoku.

Tinktura z koňského kaštanu

Jak se vypořádat s křečovými žilami doma? Pro tyto účely můžete použít tinkturu z koňského kaštanu. Výsledky jeho aplikace jsou patrné již 20. den.

K přípravě tinktury nepotřebujete plody kaštanu koňského, ale jeho květy (asi 50 g). Měly by být nality 0, 5 litru vodky a lokálně tmavé po dobu 2 týdnů. Produkt musíte aplikovat na 1 polévkovou lžíci. l. 3x denně s velkým množstvím vody. Nezapomeňte před použitím tinkturu napnout.

Průběh léčby je 7 dní. Poté musíte udělat přestávku 1-2 týdny a v případě potřeby lze průběh léčby opakovat.

Čerstvě vymačkané džusy

Křečové žíly můžete léčit také doma pomocí čerstvě vymačkaných šťáv. Obsahují látky, které pomáhají posilovat krevní cévy a zlepšovat krevní oběh. Doma můžete použít následující formulace:

  • směs mrkvové šťávy a špenátové listové šťávy (10: 6);
  • směs mrkvové šťávy, listové šťávy ze špenátu a čerstvé řepné šťávy (10: 3: 3);
  • směs mrkvové šťávy, celerové šťávy, špenátové listové šťávy a petrželky (7: 4: 3: 2).

Tyto šťávy musíte konzumovat v množství 2-3 sklenic každý den po dobu jednoho měsíce. Pak byste si měli udělat krátkou přestávku. Je třeba poznamenat, že mrkev a řepa mohou vyvolat alergickou reakci a zvýšenou intestinální motilitu. Při jejich používání proto buďte opatrní. V případě jakýchkoli zdravotních potíží by měla být léčba křečových žil ukončena.

Koňak

Říká se, že alkohol a křečové žíly jsou dvě neslučitelné věci, protože ethylalkohol vede k metabolickým poruchám a narušení krevního oběhu. Ale v tomto případě mluvíme o použití velkého množství koňaku.

koňak pro léčbu křečových žil

Při mírném užívání se tento silný nápoj může stát skutečným lékem, který pomůže očistit krevní cévy a vstřebat aterosklerotické plaky. Musíte jej použít v čisté formě, 50 g na lačný žaludek každý den.

Měli byste však pochopit, že v tomto případě byste měli pít pouze vysoce kvalitní koňak, a ne jeho levné padělky.

Jaké další domácí léky existují k léčbě křečových žil?

Křečové žíly můžete vyléčit doma za měsíc pomocí speciálního cvičení. Jeho provedení je velmi snadné a nezabere vám mnoho času.

Musíte se postavit rovně, narovnat záda a položit ruce podél těla. Nyní se postavte na prsty, zvedněte paty z podlahy o 1–2 cm a najednou na ně dopadněte. Toto cvičení by mělo být prováděno každý den po dobu 40-60 opakování.

Toto cvičení pomáhá posilovat a čistit krevní cévy. Během nárazu na podlahu se krev v nohách začne prudce vyhazovat, čímž „vypuzuje" plaky a zvýšený průtok krve přispívá k jejich rozpadu na malé částice, které se vylučují z těla spolu s močí a výkaly .

Při pravidelném provádění takového cvičení budou první výsledky patrné po 2-3 týdnech. Je nejúčinnější v kombinaci s lidovými léky na léčbu křečových žil, o kterých jsme vám již řekli výše.

Dalším velmi jednoduchým způsobem řešení křečových žil doma je pití velkého množství tekutin. Musíte pít pouze čistou vodu v množství 1, 5-2 litrů denně. Voda pomůže proplachovat krevní cévy a eliminovat aterosklerotické plaky. Výsledkem je normalizace procesu krevního oběhu a zmenšení stěn cév, což přispěje k eliminaci viditelných příznaků křečových žil.

Nezapomeňte, že pouze integrovaný přístup k řešení problému vám pomůže léčit křečové žíly doma!