Prostředky na křečové žíly na nohou a metody léčby

Křečové žíly na nohou jsou problémem mnoha lidí. Onemocnění narušuje průtok krve v končetinách a v budoucnu může také vést ke vzniku krevních sraženin. Je nutné diagnostikovat nemoc včas a okamžitě ji začít léčit.

bolest nohou s křečovými žilami

Popis nemoci

Křečové žíly jsou křečové žíly, které se vyskytují v důsledku vnějších faktorů a dědičné predispozice. Toto onemocnění postihuje všechny lidi, ale u žen se vyskytuje mnohem častěji.

Při křečových žilách ztrácejí žíly svou pružnost. Z tohoto důvodu může člověk v budoucnu velmi trpět. V počátečních fázích onemocnění nepřináší nepohodlí. Existují pouze problémy estetické povahy, které se více týkají žen.

Nejčastěji se žíly rozšiřují na nohou. Chcete-li správně předepsat léčbu, musíte posoudit závažnost křečových žil. Čím dříve bude zahájena adekvátní terapie, tím rychleji a snadněji se problému zbavíte.

Příčiny křečových žil na nohou

Existuje obrovské množství různých patologií a stavů, které se mohou stát hlavní příčinou nemoci. Některé z nich se vyskytují výhradně u mužů, jiné pouze u žen. Existují také důvody, které jsou vlastní oběma pohlavím.

Mezi ženami

sedavý životní styl jako příčina vývoje křečových žil

Ženy trpí tímto onemocněním častěji než muži. Existuje také mnohem více faktorů, které mohou způsobit křečové žíly.

Mezi ně patří:

 • hypertenze;
 • období po těhotenství;
 • nosit těsné oblečení;
 • sedavý nebo naopak příliš aktivní životní styl;
 • užívání antikoncepce;
 • nesprávná výživa.

Je třeba si uvědomit, že čím je žena starší, tím vyšší je riziko vzniku křečových žil. Pokud dívka nosí těsné oblečení, vede sedavý životní styl a trpí hypertenzí, existuje možnost problému s žilkami v mladém věku.

Pokud je lidská činnost spojena s každodenním dlouhým stáním ve statické poloze, dříve nebo později se objeví křečové žíly.

V tomto případě se doporučuje snížit zátěž nebo použít prostředky, které pomohou žilám lépe snášet stálý stres.

U mužů

Příčiny onemocnění u mužů jsou následující faktory:

 • obezita;
 • špatný životní styl;
 • příliš mnoho fyzické aktivity;
 • špatná výživa;
 • užívání hormonálních léků.

Hlavní příčinou křečových žil u mužů je zpravidla neustálá fyzická aktivita. Pokud se člověk namáhá v tělocvičně nebo je práce spojena s přetahováním a dlouhodobým státím, existuje vysoké riziko nemoci.

Příznaky a příznaky nemoci, fotografie

projevy křečových žil na nohou

Hlavním příznakem onemocnění je vizuální změna v žilách. Začínají se vydouvat a stávají se viditelnými pouhým okem.

Tento příznak se objeví jako první, ale existují výjimky (onemocnění se může objevit v tzv. Nulové fázi).

Pokud problému včas věnujete pozornost, budete se jej moci rychle zbavit.

Onemocnění může být doprovázeno dalšími příznaky, včetně:

 • otok;
 • tíha v nohou;
 • bolest;
 • noční křeče.

V některých případech se člověk potýká s otokem nebo bolestí, ale neexistují žádné vizuální projevy nemoci. V tomto případě bude nutná diagnóza k identifikaci problému a předepsání léčby.

Specialisté rozdělují onemocnění na 7 stádií. Fáze nula je charakterizována úplnou absencí vnějších projevů křečových žil, ale v nohou již existuje tíha.

Nejčastěji se onemocnění začíná rozvíjet od 1. stupně, kdy se na nohou objevují pavoučí žíly a síťka a dochází také k mírnému nepohodlí.

Nakonec, v 6. stadiu, má člověk trofické změny v končetinách v důsledku výskytu krevních sraženin. To vede k vředům, které se nehojí dobře nebo se nehojí vůbec.

Jak léčit křečové žíly na nohou

Existuje mnoho způsobů léčby nemoci. Na samém začátku se vždy provádí konzervativní terapie. Člověk změní svůj životní styl, používá místní a posilující prostředky. Používají se všechny dostupné metody, včetně fyzioterapie. Pokud je onemocnění zanedbáváno a představuje vážnou hrozbu, použije se chirurgický zákrok.

K dosažení účinku v léčbě bude nutné eliminovat faktory, které se mohou stát příčinou křečových žil. Pokud osoba odpovědně přistoupí k terapii, bude možné se problému úplně zbavit.

Venotonický

U křečových žil je nutně předepsána venotonika.

Tato skupina léků zlepšuje stav cévní stěny, bojuje s žilní nedostatečností a také stimuluje kontrakci hladkého svalstva. Je tedy možné se křečových žil zbavit.

Venotonika pomůže eliminovat téměř všechny projevy křečových žil. Zvýšením tónu bude možné se zbavit vizuální expanze, stejně jako neustálého otoku a bolesti.

Masti

Masti se aplikují přímo na místo léze. Jsou nedílnou součástí terapie. Používají se následující skupiny místních fondů:

 • flebotonika;
 • heparin;
 • nesteroidní protizánětlivé látky;
 • glukokortikosteroid.

Lze použít ty třídy léků, které se nepoužívají systémově na křečové žíly.

Při lokální aplikaci rychle eliminují expanzi, obnovují tonus žil, jsou dobře snášeny a zřídka způsobují vedlejší účinky.

Stojí za zmínku, že do výběru steroidních léků by měl být zapojen lékař. Je nutné správně kombinovat lokální a systémové léky, aby bylo dosaženo maximálního účinku při léčbě a nepoškodilo tělo.

Lidové léky

Lidové léky mohou také pomoci při léčbě. Nejoblíbenější jsou přírodní odvary, které lze použít topicky i interně. Může být použito:

 1. Jablečný ocet.Tření pavoučích žil a žil běžným jablečným octem vám pomůže v průběhu času se jich zbavit. Můžete také použít obklady namočením obvazu a přiložením na postiženou oblast.
 2. Bylinné infuze.Pokud používáte různé infuze (heřmánek, měsíček), můžete svému tělu pomoci v boji proti problému.

Je nutné zvýšit příjem potravin bohatých na vitamíny. Pro obklady je lepší vybrat ty produkty, které mají protizánětlivý a uklidňující účinek.

Operace k odstranění křečových žil pomocí laseru, cena

Nejúčinnější léčbou je takzvaná endovenózní laserová koagulace. Podstatou operace je odstranění poškozené žíly. Jsou odstraněny pouze žilní tepny, které neplní svou funkci a ohrožují lidské zdraví.

Operace probíhá následovně:

 1. Do žíly je vložena jehla. Vytvoří se díra.
 2. Poté je do ní zaveden laser. K monitorování se používá ultrazvuk.
 3. Pod vlivem laseru přestane postižená tepna fungovat. Postupem času je zcela zničen.

Odstranění postižených oblastí vám umožní úplně se zbavit nemoci. Rehabilitace po operaci probíhá co nejdříve. Neexistuje prakticky žádná újma na zdraví.

Státní kliniky nemají pro tuto operaci vždy potřebné vybavení. Na soukromých klinikách se cena za EVLK liší a závisí na profesionalitě lékaře a mnoha dalších faktorech.

Vše závisí na závažnosti onemocnění a individuálních charakteristikách osoby. Před operací musíte podstoupit důkladné vyšetření.

Preventivní opatření

Prevence pomůže zabránit primárnímu nebo opakování křečových žil v jakémkoli věku. Budete muset udělat následující:

 • vést zdravý životní styl (vyhýbat se nadměrné námaze);
 • provádět kalicí postupy;
 • pravidelně navštěvovat lékaře.

Musíte posílit své krevní cévy. K tomu můžete použít kontrastní sprchu. Podstata metody spočívá v účinku na cévy, žíly a tepny, nejprve horkou vodou, poté studenou vodou. Postupy by měly být zahájeny teplou a studenou vodou.

Při absenci léčby křečové žíly přinášejí mnoho problémů, takže by člověk měl určitě konzultovat s lékařem, když je zjištěn. Mnoho lidí tuto chorobu ignoruje, a proto v budoucnu nastanou komplikace. Při správném přístupu je možné se zbavit mírných křečových žil během 1-2 měsíců.