Jak se zbavit křečových žil jednou provždy: přehled možností

boty s podpatky jako příčina křečových žil

Šíření onemocnění, jako jsou křečové žíly, se postupně zvyšuje. Přispívají k tomu různé důvody, které problém jen prohlubují. Dnes tímto onemocněním tak či onak trpí miliony lidí.

Nemoc se plíží zcela neznatelně, i když prvním příznakům lze a je třeba věnovat velkou pozornost.

A pokud se alespoň trochu stala zátěží pro nohy, měli byste to probrat se svým lékařem, který vám řekne, co dál.

Proč se nemoc objevuje?

Co jsou křečové žíly? Jedná se o onemocnění žil, které postupně začnou otékat, nápadně vyčnívají přes kůži. To už je ale poslední stadium této nemoci, kdy člověka trápí bolest a ta se dá napravit jedině s pomocí chirurga.

Když se objeví následující příznaky, musíte urychleně začít jednat, protože čím dříve začnete s léčbou, tím rychleji a bezbolestněji se můžete zbavit křečových žil.

Musíte tedy věnovat velkou pozornost tomuto:

křečové žíly na nohou
 • pocit tíhy v oblasti lýtka i po odpočinku;
 • objevující se otoky nohou;
 • změna velikosti chodidla, kdy člověk začne pociťovat nepohodlí ve známých botách.

Všechny tyto příznaky mají příčiny, které přispívají k rozvoji onemocnění. Poměrně často se například u těhotných žen začínají vyvíjet křečové žíly.

Je to způsobeno zvyšující se zátěží nohou, protože váha se postupně zvyšuje a srdce se obtížně vyrovnává s krevním oběhem.

K rozvoji tohoto onemocnění přispívá i sedavý způsob života, zejména pobyt v jedné poloze, jako je sezení. Během toho dochází k atrofii cév a hromadící se krev napíná jejich stěny.

Metody, jak se zbavit nemoci

K vyléčení této nemoci budete muset tvrdě pracovat na několika frontách najednou.

Kromě rozmanitosti léků předepisovaných lékaři a metod tradiční medicíny praktikovaných mnoha pacienty je nutné změnit svůj životní styl.

To je nutné pro zvýšení účinku léčby a získání příležitosti zbavit se křečových žil navždy.

Nový způsob života

Začít nový život, zbavit se návyků, oblečení a úplně změnit zábavu, tento úkol není snadný. Ale abyste získali pozitivní výsledek, stojí za to na tom pořádně zapracovat.

běh s křečovými žilami

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit křečových žil, je změnit své návyky:

 • musíte přestat kouřit a mírnit nebo úplně opustit pití alkoholu;
 • začít vést mobilnější životní styl, který by se měl projevit častými procházkami v přírodě, pravidelnou chůzí nebo běháním;
 • změnit stravu nebo zcela přepracovat vlastní menu;
 • dívky a ženy odmítnout boty, které mají příliš vysoké podpatky, aby se snížilo každodenní zatížení nohou;
 • užívejte častěji kontrastní sprchu, která by měla nahradit zvyk vyhřívat se v horkých koupelích;
 • pozor na otevřené slunce, protože ultrafialové záření neprospívá redukci křečových žil.

Všechny tyto změny je potřeba co nejdříve zavést do vlastního života. Pouze tak bude mít člověk trpící tímto onemocněním šanci na příznivé uzdravení bez pomoci chirurga.

Co radí lékaři?

Moderní medicína umožňuje použití různých metod lékařského a terapeutického charakteru pro léčbu křečových žil.

Jednou z primárních možností, jak posílit stěny cév a dodat jim potřebný tón, je nosit kompresní prádlo.

Specializované oblečení obnovuje průtok krve, výrazně stahuje cévy a pomáhá zbavit se stop rozvíjejícího se onemocnění.

laserová léčba křečových žil

Kromě toho jsou předepsány specializované léky, které jsou zaměřeny na boj proti ochablým žilám. Jejich použití by mělo být přísně dávkováno, což může stanovit pouze zkušený lékař po vyšetření a získání potřebných testů.

Poměrně novým, ale účinným způsobem odstranění počátečního stadia křečových žil je použití směrového laserového paprsku.

Na postiženou oblast působí tenký paprsek elektronů, což umožňuje zpomalit proces a v následujících sezeních jej zcela zastavit.

Laser ovlivňuje tkáně cév, které se začnou vracet do normálu, což je nutné pro úplné vyléčení.

Pokud je nemoc zahájena

U těžkých forem onemocnění, kdy jsou nohy prostě obsypané oteklými žilami, může pomoci pouze zásah zkušeného chirurga.

Existuje několik metod operací, které jsou zaměřeny na zbavení pacientů tohoto onemocnění, které přešlo do poslední fáze.

Chirurgové používají:

 • skleroterapie;
 • flebektomie;
 • endoskopická disekce.
kompresní punčochy na křečové žíly

První možnost zahrnuje zúžení poškozených cév pomocí speciálních injekcí. Lék má vlastnost zjizvení tkáně, která se vyskytuje uvnitř žil. Po dvou až třech týdnech vám tato metoda umožňuje zmenšit prostor uvnitř nádoby a normalizovat její práci.

Druhá metoda zahrnuje úplné odstranění infikovaných oblastí žil. Chcete-li to provést, nařízněte kůži a proveďte nezbytnou operaci. Po ní je nutná minimálně dvouměsíční rehabilitace s použitím mastí a kompresního prádla.

Třetí metoda umožňuje provádět operace přímo uvnitř žíly. To bylo možné s příchodem takového zařízení, jako je mikrochirurgický endoskop. Součástí tohoto zařízení je sada potřebných nástrojů, která umožňuje pouze malým řezem na poškozené cévě provést složitou operaci na celé postižené oblasti.

Je třeba poznamenat, že po operaci bude nějakou dobu trvat, než se zotaví a rehabilituje, což vám neumožňuje okamžitě začít aktivní a známý život.

Doporučení pro domácí léčbu

Chcete-li se zbavit křečových žil doma, používají se různé masti a infuze.

Nejznámější z nich je tinktura z březových pupenů, kterou lidé používají již mnoho desetiletí.

Není těžké připravit si tuto drogu sami, protože potřebujete pouze jednu čajovou lžičku sušených březových pupenů a sklenici vařené vody.

Jakmile se vařící voda ochladí, přidejte do ní lžičku jablečného octa a med. Tento lék by měl být užíván dvakrát denně před snídaní a večeří.

Bylinná mast

bylinky na křečové žíly

Pro ošetření si můžete připravit speciální bylinnou mast. K tomu je potřeba vzít jednu lžičku podbělu, čekanky, heřmánku a třezalky a pořádně je rozemlít.

Dále musí být výsledná směs nalita vroucí vodou. Uvedené množství nevyžaduje více než 100 gramů tekutiny.

Výsledný vývar musí být nalit do široké kovové misky a přiveden k varu.

Jakmile k tomu dojde, je třeba do něj přidat změkčený jezevčí tuk nebo rostlinný olej. Na nejpomalejším ohni přivedeme mast k varu.

Když je kompozice připravena, můžete ji začít používat. Masť se aplikuje ve velké vrstvě na postiženou oblast nohy a obalí se plastovým obalem.

Postup by měl být prováděn třikrát denně po dobu jednoho týdne.

Také při léčbě onemocnění žil přijdou na záchranu rostliny s diuretickými vlastnostmi. Tyto bylinky zmírňují otoky nohou a snižují zátěž cév. Pacienti si vybírají rostliny, které mají výrazný diuretický účinek při stagnaci tekutin na dolních končetinách (medvědice, brusinka, šípky) a užívají je po dobu 3-5 dnů. Pro prevenci otoků pomohou bylinky, které působí jemně (oregano, máta, třezalka, přeslička, kořen lopuchu), pijí se až 2 týdny.

Bylinky jsou přírodními pomocníky při léčbě křečových žil. Jejich použití stimuluje imunitní systém, zabraňuje trombóze, posiluje cévy, pomáhá při trofických vředech a otocích. Zneužívání bylinné medicíny na pozadí odmítnutí tradiční léčby však bude škodlivé pro zdraví.

Co dalšího vám řekne lidová moudrost?

Lidstvo nashromáždilo poměrně mnoho zkušeností s léčbou křečových žil. Je založena na používání rostlinných produktů, bylinek, odvarů a dalších způsobů, které může dát jen příroda.

Zde je několik dalších možností, které tradiční léčitelé nejčastěji používají:

česnek na křečové žíly
 1. Použití jablek a čerstvých rajčat. Tyto produkty je třeba třít a výslednou směs aplikovat na problémovou oblast. Procedura se provádí dvakrát denně po dobu několika týdnů.
 2. Použití chmele nebo plodů arniky. Kužele těchto rostlin je třeba otřít a výslednou hmotu umístit do sklenice vroucí vody. Dále musíte vydržet vývar ve vodní lázni po dobu 15 minut. Nápoj by měl být chlazen přesně jednu sklenici před jídlem každý den.
 3. Poměrně často se používá i česnekový vývar. K jeho přípravě je potřeba umlít 250 gramů čerstvého česneku, který následně zalijeme 350 gramy včelího medu. Infuze musí být uchovávána na tmavém místě po dobu dvou týdnů. Výslednou tinkturu je třeba užít jednu polévkovou lžíci před každým jídlem.

Každá z uvedených metod léčby je navržena na poměrně dlouhou dobu, takže byste neměli očekávat okamžité výsledky.

Nemoc je léčitelná

Křečové žíly nejsou žádnou větou, i když zbavit se jich je poměrně obtížné. Proces léčby trvá dlouho as použitím několika léků a dalších finančních prostředků, jako je kompresní prádlo.

Speciální oblečení značně zjednodušuje proces zbavování se této nemoci, takže jej neodmítejte používat.