Křečové žíly u mužů

Křečové žíly dnes postihují mnohé, a to zejména bez pochopení, zda jde o ženu nebo muže. Ano, na křečové žíly trpí i silnější pohlaví. Onemocněním žil dolních končetin navíc podle Světové zdravotnické organizace trpí každý čtvrtý muž nad čtyřicet let. Dnes se křečové žíly, mimochodem, a některé další nemoci rychle stávají mladší - někdy dokonce i teenageři mluví o bolesti a těžkosti v nohou. Navíc onemocnění probíhá s mnohem většími komplikacemi než u žen. Proč? Číst dál.

křeče nohou s křečovými žilami

Tato zákeřná varixa

Křečové žíly jsou chronické onemocnění, které je často dědičné. „Práce na nohou", kouření, alkohol, dlouhé hodiny za volantem a počítačem, vzpírání, špatná výživa a další faktory vedou ke zvýšení zátěže stěn žil. A čím dříve vyhledáte pomoc, tím lepší bude účinek léčby. Ale koneckonců, jak se často stává: muži nemají tendenci věnovat dostatečnou pozornost svému zdraví obecně, a zejména nohám. Zatímco dámy jsou vždy háklivé na to, jak jejich nohy vypadají, a při prvním příznaku nastupující nemoci jdou k flebologovi. Muži nepřikládají hvězdičkám a cévám velký význam, ale nemoc postupuje.

Křečové žíly nejsou náhodou nazývány zákeřnými. V raných stádiích, kdy použití nechirurgických metod vede k vyléčení, se křečové žíly projevují pouze vnějšími kosmetickými vadami - nejsou žádné bolesti, žádné otoky a tíhy olova v nohách. Muži to samozřejmě ignorují.

Onemocnění postihuje velké cévy, brzy přijde obrat hlubokých žil. A je dobré, když se v této fázi pacient objeví u lékaře. Pak bude možné vyhnout se finále onemocnění, ke kterému nevyhnutelně dochází při absenci včasné léčby - to je tromboflebitida, trofické vředy, hluboká žilní trombóza. Verdikt lékařů však bude pravděpodobně nepříjemný – operace. Ale dalo se tomu předejít. . .

Ideální, když léčba začíná v počátečních fázích onemocnění. Nejčastěji se používají nechirurgické metody (různé varianty skleroterapie), v některých případech je však nutné přistoupit k chirurgické léčbě. Co se týče mužů, zhruba polovina pacientů je operována. A to vše kvůli nepozornosti vůči vlastnímu zdraví: pozdní léčba, pokročilé formy onemocnění, komplikace křečových žil.

Každý muž by si měl pamatovat, že bolest, otoky, neustálý pocit únavy a tíhy v nohou je první zvon, který by nikdy neměl být ignorován. Flebologové důrazně doporučují: při prvních křečových žilách se poraďte s lékařem. Pouze odborník může správně diagnostikovat i v nejranějších stádiích onemocnění. Ultrazvukové vyšetření - dopplerografie - netrvá déle než třicet minut a nezpůsobuje absolutně žádné nepohodlí. Pokud to nestačí, lékař provede duplexní skenování - pomůže určit rozsah léze a určit racionální taktiku léčby. Včasná diagnostika křečových žil u mužů může zabránit výskytu hlubokých vaskulárních lézí a vyhnout se chirurgické intervenci, omezené na skleroterapii.

Návod k použití:

  • Snažte se dělat většinu domácích úkolů vsedě.
  • Odpočívejte s polštářem nebo podhlavníkem pod nataženýma nohama po dobu 15-20 minut.
  • Nezneužívejte horké koupele, koupele a sauny
  • Namočte si nohy do studené vody. Jemným proudem z hadice nebo sprchy „projděte" nejprve od prstů k patám, poté lýtkovým svalem nahoru ke kolenní dutině a nakonec podél přední strany každé nohy střídavě od prstů podél nártu k koleno
  • Nenoste úzké těsné boty: takové vybavení stlačuje žíly nohou a narušuje krevní oběh
  • Póza se zkříženýma nohama, vrženými jedna na druhou, narušuje krevní oběh v podkolenní jamce horní nohy a přední ploše stehna druhé
  • Nedovolte, aby vám při sezení znecitlivěly nohy. Pohybujte s nimi častěji: chatujte, protahujte se, vezměte je do stran, otevírejte a zavírejte kolena, otáčejte chodidly ve směru hodinových ručiček a proti nim alespoň 15-20krát.
  • Každou půlhodinu vstaňte ze židle a projděte se po místnosti, procvičte si nohy nebo vyjděte pár pater po schodech.
  • Zvyk Američanů sedět s nohama na stole jako z filmu je nesmírně prospěšný. Pokud si to můžete dovolit, používejte tuto pózu častěji.

- Mnoho mužů trpí bolestmi a otoky nohou, stydí se za svůj stav a vydrží "do posledního", aniž by šli k lékaři. V důsledku toho přicházejí k flebologům pacienti, pro které je na konzervativní léčbu již pozdě, a někdy se musí rozhodnout pro operaci.