Masti, gely a krémy na křečové žíly

gel na křečové žíly

Křečové žíly jsou otoky pod kůží periferních žil. Obvykle se vyskytuje na povrchu svalů umístěných na nohou. Žíly se klikatí, otékají a získávají namodralý odstín. To se děje kvůli tomu, že se chlopně v žilách uzavřou, krev nemůže stoupat nahoru. Pohyb krve takovými žilami nelze provádět standardním způsobem. Přebytečná krev začíná vyvíjet tlak na cévy, čímž se snaží je rozšířit.

Tato patologie je dnes velmi běžná. Podle oficiálních údajů trpí touto nemocí asi 20 % světové populace. Nejčastěji se vyskytuje u žen, z nichž polovina ani nezná závažnost onemocnění, když je ještě v raném stádiu.

Jaký je rozdíl mezi mastí, krémem a gelem

Je třeba poznamenat, že v moderních přípravcích je účinná látka obsažena ve velmi malém množství, někdy jde o zlomky miligramů v jedné dávce drogy. Aby byl rovnoměrně rozložen v zóně patologie, aplikuje se základ. Záleží na tom, která fáze zánětlivého procesu bude lékem ovlivněna, jakož i trvání, síla a hloubka účinku:

  • Gel má viskózní a měkkou strukturu. Základ obvykle používá vodu bez olejů a tuků.
  • Krém je formou na bázi vody, oleje a emulgátoru (umožňuje interakci dalších látek). Moderní krémové přípravky se dobře vstřebávají, nezanechávají na pokožce mastný lesk, nešpiní oblečení. Krém proniká do menší hloubky než mast. Používá se při zánětech, lze použít na jemné oblasti pokožky.
  • Mast je forma založená na velkém množství tuku. Liší se největší hloubkou průniku. Obvykle se aplikuje na exponovanou pokožku. Vzhledem k tomu, že mastné složky, které tvoří mast, se nevstřebávají do pokožky, mohou znečistit oblečení. Proto není vždy vhodné používat masti v ambulantní praxi.

Jaký typ léku je vhodný pro konkrétního pacienta, závisí na více faktorech. Právě je zohledňuje ošetřující lékař při předepisování medikamentózní léčby a závisí na nich další účinnost. Nedoporučuje se zkoušet na vlastní pěst, vyzvedněte antivarikózní prostředek. Antivarikózní léky se prodávají v tubách, sklenicích a jiných obalech.

Mast na křečové žíly: hlavní skupiny léků

K léčbě patologie se používají různé léky. Všechny je možné kombinovat do skupin. Níže jsou uvedeny ty hlavní:

  1. Flebotonika.
  2. kortikosteroidy.
  3. Antitrombotikum.
  4. Nesteroidní protizánětlivá analgetika.
  5. Aspirin a léky založené na jeho použití.

Protidestičkové látky se používají k prevenci tvorby krevních sraženin v cévě s patologií a ke snížení viskozity krve. Tyto léky se vyrábějí ve formě tablet, ve formě ampulí, roztoků nebo gelů.

Venotonika se vyrábí ve formě gelů a krémů. Jsou účinným způsobem, jak snížit křehkost a zvýšit vaskulární tonus, normalizovat krevní oběh. Tyto léky mohou odstranit otoky a snížit bolest nohou.

Důležité!Použití protidestičkových látek v léčbě je povoleno s komplexní léčbou, kterou předepisuje a sleduje ošetřující lékař. Důrazně se nedoporučuje používat léky, které samy o sobě ovlivňují hladinu srážení krve.

Antikoagulační léky

Krémy na křečové žíly, gely, balzámy a masti, jejichž součástí jsou antikoagulancia, jsou prostředky zabraňující tvorbě krevních sraženin. Tento typ léku není zcela neškodný, pokud má pacient souběžná onemocnění: například vaskulární aterosklerózu, při které jsou nestabilní aterosklerotické pláty.

Masti a gely obsahující angioprotektory a flebotonika

Krémy, gely a masti, které zahrnují flebotonika a angioprotektory, mají pozitivní vliv na stěny krevních cév a posilují je. V tomto případě se stěny stanou pružnějšími.

Kortikosteroidní masti a gely

Užívání těchto léků vám umožňuje vyrovnat se s příznaky zánětu: bolestivost, svědění, otoky, hnisavé procesy.

Mohou vyvolat výskyt vedlejších účinků, které jsou spojeny s atrofií kůže a potlačením imunitního systému.

Protizánětlivé léky

Krémy, gely na křečové žíly a masti, které zahrnují nesteroidní protizánětlivé léky, jsou zaměřeny na zmírnění příznaků bolesti, otoku a dalších příznaků charakteristických pro zánětlivé procesy. Tyto léky by měly být používány s opatrností u pacientů s diagnózou gastrointestinálních onemocnění.

Antiseptické přípravky

Antiseptika zahrnují antimikrobiální látky s širokým spektrem účinku, používají se především lokálně k prevenci rozvoje nebo k léčbě pyozánětlivých procesů.

Antibakteriální masti a gely

Krémy, gely a masti, mezi které patří hormony, se používají u docela závažných onemocnění. Jsou předepsány pro křečové žíly III stupně. Jmenování finančních prostředků by měl provádět lékař, protože existuje mnoho kontraindikací.

Tradiční medicína

Léčba křečových žil může být prováděna nejen léky, ale také lidovými léky. Ještě lepší je kombinovat oba způsoby. Pozitivního účinku je dosaženo kombinací tradičních metod medicíny a domácích metod.

Existují různé recepty, jak se s touto nemocí vypořádat. Například lihová tinktura z bílé akácie pomáhá, aby byly žilní „hvězdičky" na nohou méně nápadné, a tinktura z jírovce umožňuje cévám vrátit se k jejich dřívější pružnosti. Poslední jmenovaný se přitom nemusí připravovat doma, dá se koupit v lékárně.

Na internetu můžete najít různé popisy receptů tradiční medicíny, které mohou pomoci při léčbě křečových žil. Mast lze podle nich vyrobit z různých rostlinných a dokonce i živočišných produktů a potravinářských produktů, včetně hroznových jader.

Pozornost!Neměli byste vkládat zvláštní naděje do tradiční medicíny. Spíše jde o podpůrnou a podpůrnou terapii. Hlavní způsoby, jak se vypořádat s nemocí, by měly být ty, které vám jmenují kvalifikovaného odborníka.

V tomto článku jsme zkoumali nejoblíbenější skupiny léků v boji proti křečovým žilám. Stojí však za zmínku, že na policích lékáren a v internetových obchodech najdete další účinné prostředky.

Gely a masti se nanášejí na postižená místa pokožky dvakrát denně – ráno a večer. Léky by se měly užívat podle pokynů lékaře a podle pokynů. Zvláštní opatrnosti je zapotřebí během těhotenství.

Je důležité starat se o zdraví nohou včas, protože stav žil může způsobit obavy. Nejde jen o změnu vzhledu dolních končetin, ale také o ohrožení zdraví a někdy i života. Nedostatek včasné léčby může vést k nevratnému procesu, který bude obtížné napravit i pomocí chirurgického zákroku.