Hlavní příznaky křečových žil

Příznaky křečových žil se objevují v závislosti na stupni poškození a stupni závažnosti patologie. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost znamením i na samém počátku vývoje. Ostatně na tom závisí úspěšnost léčby. Pokud si všimnete křečových žil v počáteční fázi, pak je docela možné se jich zbavit pomocí speciálních cvičení, fyzioterapeutických postupů a některých léků. Pokud však již v pozdějších fázích objevíte bolest v nohou (příznaky) s křečovými žilami, nelze se vyhnout chirurgickému zákroku. Je to samozřejmě mnohem jednodušší, ale také dražší. Navíc křečové žíly s sebou nesou komplikace a nepříjemné následky. A stejně se budete muset zapojit do fyzioterapeutických cvičení.

Příznaky křečových žil

příznaky křečových žil

Příznaky křečových žil na nohou:

 1. Unavené nohy.
 2. Tvorba žilní sítě.
 3. Bolestivé syndromy.
 4. Puffiness.
 5. Změna barvy kůže.
 6. Vyčnívání cév směrem ven a zvětšení jejich velikosti.
 7. Křeče.

Jak identifikovat křečové žíly včas

Zpravidla se v počáteční fázi projevuje pouze únava dolních končetin. Ale nikdo nevěnuje pozornost tomuto faktoru s odkazem na šílený rytmus života. A ani otok na konci pracovního dne není příliš děsivý.

příznaky křečových žil na nohou

Člověk si může všimnout vývoje patologie pouze v přítomnosti žilní sítě. A nejčastěji to ženy dělají během jara a léta, kdy se blíží plážová sezóna. Ale než se objeví tento zvláštní vzorec, pacient musí zažít nejen tíhu a únavu, ale také bolest. I když většina lidí to odepisuje kvůli problémům s páteří a dalším patologiím. Je třeba poznamenat, že pokud je kůže člověka tenká, pak jsou první "hvězdy" viditelné dříve než na tlusté kůži.

Ale existují křečové žíly nejen na nohou, ale také v tříslech, děloze a tak dále. Z tohoto důvodu se příznaky mění. Například příznaky křečových žil malé pánve se projevují bolestmi v podbřišku a s nohama nemají nic společného. Žilní síťka se však může objevit v horní části stehen.

Je velmi důležité, aby se v počáteční fázi rychle zmírnily otoky a únava nohou. K tomu stačí trochu odpočívat v poloze na zádech. Chůze také pomáhá zmírnit syndrom bolesti. S rozvojem patologie může pacient zaznamenat pocit plnosti v dolních končetinách. K tomu obvykle dochází po dlouhém stání, při sezení nebo po příliš dlouhé chůzi. Pak člověk zažívá křeče v noci a později i ve dne.

Fáze křečových žil

Křečové žíly mají 4 fáze:

 1. V 1. stádiu onemocnění pacient prakticky nevyjadřuje stížnosti, ale zaznamenává pouze únavu a mírný projev síťky.
 2. Ve stádiu 2 je závažnost, noční křeče, otoky a distenze.
 3. Ve 3. stádiu dochází k silnému otoku, zhutnění v místech tvorby síťky a pigmentaci kůže.
 4. Ve 4. stádiu se již objevují vředy a trofismus tkání je narušen.

Důvody rozvoje křečových žil

 1. Sedavý způsob života.
 2. Genetická predispozice.
 3. Trombóza jiných žil.
 4. Vliv hormonální terapie.
 5. Změny související s věkem.
 6. Patologie oběhového systému (špatný krevní oběh, slabost stěn krevních cév atd. ).
 7. Špatné držení těla.
 8. Poruchy v žilních chlopních.
 9. Obezita a špatná strava.
 10. Těhotenství.
 11. Těžká fyzická aktivita.
 12. Dělejte nějaké sporty.

Riziková skupina

výběr ovoce na křečové žíly
 1. V první řadě do rizikové skupiny patří lidé, jejichž práce je spojena se stoje nebo neustálým pohybem. Jsou to kadeřníci, prodavači, pochodující, číšníci, některé typy lékařů, stěhováci a tak dále. Seznam je nekonečný.
 2. Ohroženi jsou také lidé, kteří během pracovního dne sedí u počítače nebo kancelářského stolu. Právě nedostatek pohyblivosti způsobuje stagnaci oběhového systému. Nejčastěji je postižena pánev. Abyste tomu zabránili, musíte jednou za hodinu provést rozcvičku.
 3. Obezita je prvním nepřítelem krevních cév. Faktem je, že lidé s nadváhou dostávají nadměrné zatížení kvůli své vlastní závažnosti. Proto je nesmírně důležité včas věnovat pozornost příznakům křečových žil dolních končetin.
 4. Těhotná žena. V tomto případě rychle přibývají na váze a plod začíná vyvíjet tlak na oběhový systém.
 5. Zástupci, jejichž příbuzní měli křečové žíly. Tito lidé by měli po celý život dodržovat určitá pravidla. Například správně jíst, nepřetěžovat se závažím, cvičit a kontrolovat váhu.

Co se s křečovými žilami nedá dělat

křečové žíly na nohou

Za prvé, je třeba poznamenat, že nosí vysoké podpatky a nepohodlné boty. To ovlivňuje plavidla nejnegativnějším způsobem. V žádném případě nezaujměte pozici, kdy máte jednu nohu přehozenou přes druhou. V této situaci jsou žíly vymačkané.

Je přísně zakázáno nosit ponožky a nadkolenky, které mají příliš těsnou gumičku. Měli byste se také vzdát těsného oblečení. Je nežádoucí zvedat neúnosné váhy. Pro ženu může být i 5 kg nadbytečných.

Při křečových žilách se nedoporučuje pít alkohol. Bezpečná dávka alkoholu neexistuje. Navzdory skutečnosti, že alkoholické nápoje nejsou bezprostřední příčinou křečových žil, zneužívání alkoholu může mít negativní vliv na krevní oběh obecně, vyvolávat kongesce a zvyšovat riziko hypertenze a různých kardiovaskulárních onemocnění.

Jaké jsou komplikace

Důležité!Ve skutečnosti mohou být komplikace křečových žil fatální. Proto je tak důležité věnovat pozornost příznakům křečových žil a včas je odstranit. Ke komplikacím patří především trofický vřed, který se obtížně léčí. Dále je zaznamenána tromboflebitida, flebotrombóza a krvácení do křečových uzlin. Tyto patologie vedou k rozvoji následujícího. Například varicotromboflebitida, nebo trombóza a tromboembilie. A to již svědčí o porušení v hlubokých žilách. Může se také rozvinout chronická žilní nedostatečnost a mnoho dalšího.